COLECTIVUL DE SPECIALIŞTI

 

 

Tabel cu angajații Muzeului Regiunii Porților de Fier

 

Chircu Doiniţa Mariana††

Manager

SECŢIA ARHEOLOGIE -† ISTORIE

Neagoe Oana Minodora

Şef secţie

Neagoe Marin Iulian

Cercetător științific

StÓngă Mihai

Muzeograf

Manea Cristian Dumitru

Muzeograf

Dinulescu Paul Grigore

Muzeograf

Drăghia Florica Mariana

Muzeograf

Radu Sabina

Supraveghetor muzeu

SECŢIA ETNOGRAFIE ŞI ARTĂ POPULARĂ

Pleniceanu Florentina

Şef secţie

Dumitru Ionela Alina

Muzeograf

Matei Laviniu

Muzeograf

Dediu Alexandrina Ileana

Muzeograf

Panţ Olga

Inspector de specialitate

Feraru Grigorița

Muzeograf

Gologan Amelia

Gestionar custode

Dragu Marioara

Supraveghetor muzeu

Florea Rozica

Supraveghetor muzeu

SECŢIA ŞTIINŢELE NATURII - ACVARIU

Matacă Sorina Ştefania

Şef secţie

Pătrulescu Alberto Daniel

Muzeograf

Diaconu Florina

Muzeograf

Băicuși Mihaela Alexandrina

Muzeograf

Trandafir Raluca Codruța

Muzeograf

Ruicănescu Mirela Florentina

Gestionar custode

Şerban Janeta

Supraveghetor muzeu

Mirea Stela

Supraveghetor muzeu

Cioabă Valentin

Muncitor necalificat

Grecu Mihaela

Muncitor necalificat

MUZEUL DE ARTĂ

Enescu Chirilă

Şef secţie

Croitoru Valentina Manuela

Gestionar custode

Şutru T Emilia

Supraveghetor muzeu

Naniea Ion

Paznic

Jitea Dumitru

Paznic

Necşeru Ionuţ Laurenţiu

Paznic

Dragotinovici Ilie

Paznic

SECŢIA RELAŢII PUBLICE, MARKETING CULTURAL ŞI PEDAGOGIE MUZEALĂ

Traistaru Magadalena

Şef secţie

Mateescu Luis

Muzeograf

Ghițoaica Octavia Alina

Muzeograf

Pristoleanu Aneta

Muzeograf

Păunescu Valeria Coca

Muzeograf

Popescu Gheorghe Marian

Muzeograf

Surdu Liviu†

Paznic

Bărbuţ Doru

Paznic

Alexandroniu Virgil

Paznic

LABORATOR CONSERVARE -† RESTAURARE

Pătruţescu Elena Manuela

Şef secţie

Stănciulescu Mihaela Florentina

Muzeograf

Ivan Neli Mihaela

Restaurator

Văcuţă Eugen Gavril

Restaurator

Cincă Alecsandrina Elena

Restaurator

Rotaru Constantin

Restaurator

Băicuși Lidia

Restaurator

Gurgui Ion

Supraveghetor muzeu

SERVICIUL FINANCIAR CONTABIL, RESURSE - UMANE ADMINISTRATIV

Chiazna Ionuț Ștefan

Şef serviciu /Economist

COMPARTIMENTUL FINANCIAR - CONTABIL

Dulamă Mioara

Contabil

Ştefan Ilona††

Casier

COMPARTIMENTUL RESURSE UMANE - ADMINISTRATIV

Screciu Loredana

Inspector de specialitate

Stănciulescu Luminița Mihaela

Inspector de specialitate

Brezoi Andruţa Valeria

Secretar dactilograf

Paulescu Maria

Administrator

Ivan Adrian

Inspector de specialitate

Plăveț Doru

Muncitor calificat

Băzăvan Marian

Muncitor calificat

Alniței Filip Ionuț

Muncitor calificat

SECȚIA ORGANIZARE EXPOZIȚII ȘI MANIFESTĂRI CULTURALE PARC ARHEOLOGIC ȘI PAVILION MULTIFUNCȚIONAL

Marinescu Dragoș

Inginer

Ristea Ana

Muncitor calificat

Dinișoară Dorel

Muncitor calificat

SECȚIA FILIALA ORȘOVA

Cazanacli Daniela Livia

Inspector de specialitate